На сторінці ви можете обрати мікрофінансову організацію та оформити кредит під 0% відсотків. В списку представлені МФО, які отримали свідоцтво Національного банку України та працюють суворо в правовому полі, дотримуючись українського законодавства.
Кредит під 0% відсотків
Сьогодні безвідсотковою мікропозикою вже нікого не здивуєш — дедалі більше мікрофінансових компаній залучають нових клієнтів, обіцяючи видати перший кредит під 0 відсотків на картку. Ви берете, наприклад, 2000 гривень у кредит, і через тиждень віддаєте рівно стільки ж, скільки взяли – 2000 грн. У чому каверза? Яка вигода від безвідсоткової позики кредитору? Яким умовам потрібно відповідати, щоб отримати можливість взяти безвідсотковий мікрокредит?
Зміст:
- Безвідсотковий кредит від МФО: у чому підступ
- Хто може отримати кредит під 0.1%
- Про підводні камені безвідсоткових кредитів
Безвідсотковий кредит від МФО: у чому підступ
МФО давно і міцно асоціюються у багатьох людей із кредитами, які видаються під дуже високі відсотки. Зрозуміло, що на тлі цих стереотипів пропозиція взяти кредит під 0% виглядає дивною та сумнівною — багато потенційних клієнтів просто не вірять у таку несподівану щедрість мікрофінансових організацій і банально ігнорують подібні пропозиції. І дарма. Безвідсоткові кредити, звісно, мають свої особливості, але нічого страшного у них немає.
Почнемо з того, яку вигоду отримують МФО, видаючи мікропозики без відсотків. Тут все дуже просто: це чудовий спосіб залучити нових клієнтів, розширити базу позичальників. Як показує статистика, 7 із 10 осіб, які одного разу оформили кредит, рано чи пізно зроблять це знову. МФО роблять ставку на те, що при повторному оформленні клієнт вибере перевірену компанію, де він раніше брав гроші. Так, на ринку все ще залишиться багато інших МФО з безвідсотковими позиками, але є високий шанс, що позичальник воліє звернутися до перевіреної компанії — гарантовано без прихованих комісій страховок, що нав’язуються. Крім того, при оформленні другої та наступної заявки вже не потрібно заповнювати анкету і чекати, поки співробітники кредитора (або скоринговий робот) її перевірять — потрібно просто надіслати запит, і за хвилину гроші опиняться на банківській картці.
При цьому позики під 0.01% мають свої особливості, зумовлені високими ризиками для кредитора:
- невеликі суми. МФО пред’являють лояльні вимоги, відповідно, приймають він підвищені ризики неповернення грошей. Новий позичальник – це завжди ризик. А високі проценти, які цей ризик могли б перекрити, відсутні. Тому компанії мінімізують можливі збитки, видаючи невеликі суми. Зазвичай це 3-5 тисяч гривень, іноді більше залежить від внутрішньої політики конкретної МФО;
- короткий термін кредитування. Тут все аналогічно до попереднього пункту: чим менший термін, тим більше шансів, що позику буде повернено. Тому безвідсоткові кредити видають зазвичай на один-два тижні;
- позика під 0 відсотків передбачає погашення одним платежем. Тобто не можна сплатити спочатку одну частину кредиту, через деякий час іншу — оплачувати доведеться відразу всю суму. Але з огляду на невелику суму, яку МФО готові видавати новим позичальникам, цей пункт особливих труднощів не викликає;
- дуже уважно оцінюйте свої можливості щодо своєчасного погашення зобов’язань — зазвичай МФО при простроченні скасовують безкоштовність програми. На взяту суму буде нараховано відсотки за всі дні користування. Навіть якщо МФО запропонує опцію пролонгації, ймовірно, що відсотки все одно будуть нараховані за весь час користування грошима. Перед підписанням договору уважно читайте умови – всі ці моменти там мають бути прописані.
- в іншому безвідсоткові мікрокредити схожі на стандартні пропозиції від МФО: для оформлення потрібен паспорт і часто другий документ, це може бути закордонний паспорт або, наприклад, права водія. Будьте готові завантажити скан чи фотографію документів в анкету, додати своє фото.
Більшість мікрофінансових організацій сьогодні працює онлайн – це означає, що не потрібно відвідувати офіс, а подати заявку можна цілодобово, зокрема вночі. Скорингова програма в автоматичному режимі обробляє запити та виносить рішення щодо заявки. У 96-98% випадків приймається позитивне рішення.
Хто може отримати кредит під 0.1%
Одна з безперечних переваг мікрокредитування — лояльні вимоги до позичальників. Мікрофінансові компанії перекривають підвищені ризики високими відсотками, при цьому потенційні позичальники отримують можливість кредитуватися без офіційної роботи з поганою кредитною історією та іншими несприятливими факторами, які в банках стали б непереборною перешкодою.
Щоб отримати кредит під 0 відсотків на картку, вам достатньо:
- бути громадянином України і мати постійну прописку. У якому саме місті ви прописані, великого значення не має — переважна кількість МФО працює онлайн та кредитує людей по всій країні;
- бути повнолітнім, але не старше 65 років. Втім, за бажання можна знайти кредиторів, які видадуть кошти старшим позичальникам — деякі МФО працюють із пенсіонерами до 80 років;
- надати два документи: паспорт та ще один документ, що засвідчує вашу особу. Зазвичай, організації просять сфотографуватися на тлі документа, надіслати фото або скрін. Це потрібно для того, щоб підтвердити вашу особу;
- вибрати відповідний варіант отримання грошей. Як правило, МФО пропонують способи, які дозволяють додатково підтвердити особу позичальника. Наприклад, якщо гроші перераховуються на банківську картку, це має бути іменна картка і належати вона повинна людині, яка заповнювала анкету, подавала заявку.
В іншому ніяких обмежень практично немає: кредити під 0% видаються людям, які не працюють офіційно, не можуть підтвердити документами свій дохід. Ви можете розраховувати на схвалення, не надаючи застави та не наводячи поручителя. І навіть допущені в минулому прострочення та зіпсована кредитна історія не стануть на заваді.
Як отримати позику з мінімальними відсотками
Перша позика, яка видається під 0 відсотків, — один із найпопулярніших і найпростіших способів знайти вигідну пропозицію у сфері мікрофінансування. Але не єдина. Також МФО можуть знизити ставку у випадках, якщо:
- позичальник надав велику кількість додаткових документів або заставу/поручителя. Тут діє проста логіка: чим більше доказів вашої платоспроможності ви надасте, тим благонадійнішим позичальником виглядатимете для МФО. А низькі ризики можна супроводити невисокими відсотками — у деяких випадках МФО готові видати кредит під 0.1% на день. Теж немаленька ставка, якщо порівнювати з банківськими пропозиціями, але набагато вигідніша в порівнянні з традиційними ставками з мікрокредитування;
- позичальник протягом тривалого часу звертається до однієї й тієї ж МФО. У рамках програми лояльності для постійних клієнтів нерідко пропонують багато різних плюшок, починаючи від миттєвого схвалення, закінчуючи кешбеком, знижками за ставкою і таке інше. Особливо багато шансів на приємні подарунки отримують клієнти, які завжди чітко та вчасно виконують взяті на себе фінансові зобов’язання — як і у випадку з великою кількістю документів, своєчасні виплати формують портрет надійного позичальника, якому можна зробити знижку на честь знижених ризиків;
- МФО проводить інші акції. Вони можуть бути різними. Наприклад, часто мікрокредитні організації запускають акцію «Приведи друга» — назва може бути іншою, але сенс один: за кожного друга, який за вашою рекомендацією оформить мікропозику, ви отримуєте привілеї. Це можуть бути бали для сплати боргу або, наприклад, можливість взяти наступний кредит онлайн під 0 відсотків. Є ще різноманітні акції та конкурси у соціальних мережах — багато МФО прагнуть підіймати активність у своїх профілях, групах, і для цього влаштовують флешмоби, конкурси, різні опитування. Беріть участь у них активно, і цілком імовірно, що отримаєте приз — ті ж бали для погашення кредиту, зниження ставки, а іноді списання боргу (закривають його самостійно).
Про підводні камені безвідсоткових кредитів
І все-таки кредити можуть бути невигідними — зазвичай це трапляється, якщо безвідповідально підходиш до вибору мікрофінансової організації та оцінки власних можливостей щодо виплати позики.
Варто розуміти, що в такій сфері, як мікрокредитування, працює чимало шахраїв, які нав’язують своїм клієнтам непотрібні страховки, приховані комісії, і ось уже безвідсотковий кредит перетворюється на позику, за якою виходить суттєва переплата (до якої позичальник, природно, не готовий). Щоб звести ризик вибору компаній з невигідними умовами до нуля, обирайте МФО, які мають свідоцтво НБУ — це компанії, які працюють у точній відповідності до українського законодавства та дорожать своєю репутацією.
Ще один ризик — несвоєчасне погашення. Іноді прострочення трапляється не з прямої вини позичальника, а просто у разі невдалого збігу обставин. Наприклад, ви обрали спосіб оплати, який з’їдає певний відсоток комісії – в результаті кредитору прийде не умовні 1000, а 990 гривень. Позика в цьому випадку вважатися закритою не буде, а отже, позичальнику будуть нараховані відсотки за весь термін користування грошима. І якщо у випадку зі стандартною різниця буде не така помітна — просто нарахують відсотки за день прострочення, то переплата за безвідсотковою буде значною. Аналогічна ситуація може виникнути, якщо переказ коштів затримається, наприклад, з вини банку. Тому ретельно обирайте спосіб повернення грошей і після оплати просіть у кредитора довідку про те, що кредит погашений повністю і більше жодних зобов’язань у вас перед МФО немає.
Чим ми можемо вам допомогти
МФО, які пропонують кредити під 0,01%, з кожним днем дедалі більше. Але не завжди умови в цих компаніях можна назвати прозорими та вигідними для клієнта: під гаслом «безвідсоткова позика» може ховатися кредит із непотрібною дорогою страховкою. Бажаєте убезпечити себе від ризику зустрічі з компаніями-шахраями? Не готові витрачати багато часу на те, щоб шукати мікрофінансові компанії, що пропонують безкоштовні позики, порівнювати між собою їхні умови, перевіряти вимоги тощо? Будемо раді бачити вас на нашому сайті.
Всю основну роботу ми зробили за вас — перевірили кілька десятків українських МФО та відібрали найнадійніші, найвигідніші, найчесніші. Дізналися вимоги, умови оформлення, уточнили з приводу акцій, що проводяться, і найважливішу інформацію додали в профілі — щоб ви могли швидко і легко порівняти різні компанії за важливими для вас критеріями.
Ми регулярно оновлюємо подану на сайті інформацію, тому ви можете бути впевнені, що всі дані є актуальними.
Зацікавила МФО та умови, які вона пропонує? Перейдіть на офіційний сайт обраної компанії, ознайомтеся з повною інформацією умовами, прочитайте розділ FAQ, за необхідності проконсультуйтеся з менеджерами та подавайте заявку.