На сторінці ви можете обрати мікрофінансову організацію та оформити кредит без офіційного працевлаштування. В списку представлені МФО, які отримали свідоцтво Національного банку України та працюють суворо в правовому полі, дотримуючись українського законодавства.
Кредит без офіційного працевлаштування
Люди, які не мають офіційного працевлаштування під час оформлення кредиту в банку часто стикаються з певними складнощами. Вимагають або надати заставу, або заручитися підтримкою поручителів. Збір документів і розгляд заявки банківськими працівниками займе певний час, що не завжди зручно.
Коли потрібно терміново отримати кредит без офіційного працевлаштування, на допомогу прийдуть МФО – організації, що кредитують населення на більш лояльних умовах, ніж банки. Оформити заявку можна онлайн. Відповідь зазвичай приходить протягом 15-30 хвилин. Пакет документів мінімальний. Послугами МФО часто користуються особи, які зараз не можуть підтвердити наявність джерела доходу.
У багатьох сучасних мікрофінансових організаціях оформлення кредиту відбувається дистанційно. Усі необхідні документи можна надіслати онлайн. Передові технології дають змогу проходити верифікацію особистості віддалено, тож не потрібно нікуди їхати, що дуже зручно для жителів невеликих населених пунктів, у яких немає офісів МФО.
На відміну від банків, мікрофінансові організації працюють цілодобово. Тому, якщо терміново знадобилися гроші, оформити заявку і отримати по ній рішення, можна навіть пізно вночі.
Зміст:
- Як обирати МФО
- Хто може взяти кредит
- Сума і терміни кредитування
- Способи отримання коштів
- Чи можна продовжити кредит
Як обирати МФО
Якщо скористатися пошуковими системами, в мережі можна знайти десятки спеціалізованих фірм, які пропонують позику без офіційного працевлаштування. Зважаючи на чималу конкуренцію, багато МФО пропонують клієнтам безліч вигідних пропозицій. Але до вибору компанії, в якій ви плануєте кредитуватися, рекомендується підійти максимально відповідально. Нерідко за дуже привабливих умов є й істотні мінуси.
На що потрібно звернути увагу при виборі МФО:
- Наявність ліцензії – офіційні документи обов’язково є у кожної компанії, яка надає фінансові послуги відповідно до законодавства України. На сайті можна знайти таку інформацію: ІПН, дані про юридичну особу, свідоцтво про реєстрацію.
Відсоткові ставки – важливий фактор, від якого залежатиме сума переплати за користування кредитними коштами. У мікрофінансових організаціях зазвичай не місячна ставка, а щоденна. - Можливість дострокового погашення – оскільки відсотки зазвичай нараховують щодня, під час закриття позики раніше визначеного терміну можна заощадити. Але тільки за наявності опції дострокового погашення. Наприклад, ви взяли гроші на місяць, а погасили його вже через тиждень. Якщо відсотки не перераховуються, то виходить, що ви істотно переплачуєте % за три тижні. Тому потрібно відразу уточнити, як відбувається розрахунок відсотків.
- Спосіб отримання коштів – передачу готівки особисто в руки сьогодні здійснюють поодинокі компанії. Сучасні технології дозволяють налаштувати всі робочі питання онлайн, що зручно як для кредитора, так і для клієнта. Якщо людина не може отримати гроші на картку, їй можуть піти на зустріч і організувати мітап із менеджером. Але це тільки в разі, якщо у вашому населеному пункті є представництва МФО. Цей момент потрібно обов’язково уточнювати заздалегідь.
- Акційні пропозиції – у нових клієнтів нерідко є маса привілеїв у вигляді зниженої відсоткової ставки, пільгового періоду тощо. При першому зверненні можна непогано заощадити і взяти гроші з мінімальними переплатами. Але при цьому потрібно уважно читати умови надання послуги. Наприклад, безвідсоткові кредити видаються тільки на конкретний термін. Це може бути 5-7 днів. Якщо за цей час ви не погасите заборгованість, далі відсотки нараховуватимуться за стандартною процентною ставкою.
- Штрафи і пеня – навіть якщо ви впевнені, що зможете погасити заборгованість у встановлені строки, обов’язково ознайомтеся з цим пунктом. Штрафи за прострочену заборгованість зазвичай нараховуються щодня.
- Можливість продовження кредиту – клієнтам, які не можуть погасити борг у зазначені в договорі терміни, часто йдуть на зустріч і пропонують продовжити позику ще на місяць.
- Привілеї для постійних користувачів – цей момент обов’язково зацікавить тих, хто планує знайти одну надійну організацію, в якій можна періодично брати позики. Багато компаній нерідко заохочують своїх постійних відповідальних клієнтів. Можна розраховувати на додаткові бонуси, знижену процентну ставку, підвищений кредитний ліміт. У такому разі зручніше користуватися послугами однієї організації, а не звертатися завжди в різні і вивчати нові умови.
Під час вибору МФО слід звертати увагу на візуал і оформлення сайту. У надійних фірм з надання позик завжди є свій ресурс зі зручним функціоналом. Якщо ви потрапили на кредитора, у якого тільки групи в соціальних мережах або месенджери, є велика ймовірність обману. Ви не тільки не отримаєте необхідну суму грошей, а й ризикуєте втратити власні кошти або передасте шахраям доступ до особистих даних.
Умови кредитування завжди прописані в договорі. Тому потрібно уважно вивчати документ, зокрема й дрібний шрифт. Додатково вам можуть нав’язувати послуги страхування, фінансові консультації, підписку на різні сервіси, смс-інформування тощо. Потрібно одразу визначити, які послуги вам необхідні, а від яких можна сміливо відмовитися і не допустити зайвих фінансових витрат.
У мережі працює чимало шахраїв, тому потрібно бути дуже уважними при виборі мікрофінансової організації. Перший тривожний дзвіночок, що вас хочуть ошукати – занадто низька відсоткова ставка. Варто розуміти, що жодна компанія не працюватиме на шкоду собі, тому пропозиції про кредити під 1-2 % за місяць виглядають дуже сумнівно. Звісно, такі пропозиції мають місце бути при дотриманні певних умов або при участі в акції.
На жаль, моніторинг надійних кредиторів потребує чимало часу, який є не в кожного. Тому багато хто приймає рішення про вибір кредитора без ретельної аналітики. Щоб не потрапити до рук недобросовісних кредиторів, скористайтеся допомогою нашого сайту. Ми вже досконально вивчили безліч пропозицій і вибрали найнадійніші з них! На нашому сайті ви знайдете перелік надійних перевірених МФО, в яких можна сміливо брати фінанси в борг на лояльних умовах.
Хто може взяти кредит
Взяти позику може будь-який повнолітній громадянин України за дотримання таких умов:
- Вік 21-70 років (уточнювати вікові обмеження потрібно в обраній мікрофінансовій організації).
- Наявність постійної реєстрації в регіоні проживання (у деяких випадках може бути достатньо і тимчасової).
- Чинний мобільний номер будь-якого оператора України.
- Банківська картка оформлена на ім’я позичальника. У багатьох організаціях з метою безпеки не передбачено переказ коштів на чужий розрахунковий рахунок. У такому разі неможливо отримати кредит навіть на карту близьких родичів.
МФО не перевіряють кредитне навантаження клієнта, тому отримати позику можна навіть за наявності заборгованості в інших організаціях. Але в разі прострочень є ризики потрапити до чорного списку і тоді компанія більше ніколи не видасть вам грошову позику. Тому кожному користувачеві слід відповідально ставитися до взятих зобов’язань.
Ринок онлайн-кредитів регулюється чинним законодавством України. Гроші в борг населенню видаються офіційно, з підписанням відповідного договору.
Сума і терміни кредитування
Більшість МФО видають кредити на невеликі суми – до 15 тис. грн. У середньому термін кредитування – 1 місяць. Усю суму боргу разом із нарахованими відсотками потрібно повернути єдиним платежем.
Деякі організації практикують довгострокові грошові позики на термін від 3 до 12 місяців. Принцип оплати боргу такий самий, як і в банку. Щомісяця ви оплачуєте тіло кредиту, плюс нараховані за термін користування коштами відсотки.
Рішення про максимальну суму позики в кожному випадку ухвалюється індивідуально. Фахівці оцінюють вік клієнта, наявність постійного місця роботи, додаткові джерела доходу, кількість утриманців, наявність іпотеки та інших регулярних фінансових зобов’язань.
Стандартна ставка, за якої можна отримати кредит без офіційної роботи – 1-1.5% на день. Можуть діяти акції або індивідуальні пропозиції.
У яких випадках можна отримати відмову
Попри лояльність МФО, при недотриманні умов є всі ризики отримати відмову. Тому потрібно уважно вивчати вимоги та надавати тільки актуальні дані.
Основні причини відмови:
- Надання чужих або вже не чинних документів – усі документи ретельно перевіряються і за найменшої підозри на шахрайські дії заявку відхиляють.
- Використання чужої банківської картки або розрахункового рахунку.
- Надання неправдивих даних про дохід, сімейний стан і склад сім’ї, місце роботи тощо.
- Наявність прострочених платежів – якщо ви вже брали онлайн-позику і своєчасно не погасили заборгованість, шанси отримати новий кредит значно знижуються.
Мікрофінансові організації не роблять запити в Бюро кредитних історій, тому отримати позику можуть навіть особи, у яких є велика заборгованість перед банками. Але якщо ви претендуєте на велику суму, МФО можуть провести оцінку вашого кредитного навантаження.
Як відбувається розрахунок відсотків
Сума відсотків залежить від терміну позики. Наведемо приблизні розрахунки при позиці 10 тис. гривень під 1%. Тобто щодня за користування коштами вам нараховуватиметься 100 гривень.
Нарахування відсотків відбувається за такою схемою:
- 1 тиждень – + 700 грн. 10 тис. грн + 700 грн – 10 700 грн;
- 2 тижні – + 1400 грн. 10 тис. грн + 1400 = 11 400 грн;
- 3 тижні – + 2 100 грн. 10 тис. грн + 2 100 = 12 100 грн;
- 1 місяць – + 3 000 грн. 10 тис. грн + 3 000 = 13 000 грн.
Способи отримання коштів
Найзручніший і найпоширеніший спосіб отримання кредитних коштів – онлайн на картку. Кошти нараховуються протягом 15-60 хвилин після отримання заявки. Погасити заборгованість також можна онлайн, зробивши переказ на розрахунковий рахунок компанії.
Що буде, якщо своєчасно не погасити позику
При досягненні максимально допустимої суми заборгованості справа передається колекторам, які використовують різні методи відшкодування простроченої заборгованості.
Щоб уникнути штрафів і зустрічей з колекторами, за неможливості своєчасно погасити заборгованість потрібно зв’язатися з представниками МФО для вирішення проблеми. У більшості випадків фахівці йдуть назустріч клієнту і пропонують варіанти продовження договору.
Варто розуміти, що відмова йти на контакт зі співробітниками лише погіршує ситуацію. Ви не тільки сплатите штрафи, а й потрапите в чорний список, що значно знизить можливість взяти грошову позику в майбутньому.
Чи можна продовжити кредит
У багатьох організаціях передбачена можливість продовження кредитного договору. Відбувається це зазвичай за такою схемою – ви оплачуєте всі відсотки, нараховані на термін дії старого договору, і оформляєте новий.
Надійним клієнтам, які вже не раз користувалися послугами МФО, можуть запропонувати особливі умови пролонгації.
Після погашення заборгованості рекомендуємо звернутися до фахівців компанії, щоб переконатися в тому, що ваш договір закрито.