На сторінці ви можете обрати мікрофінансову організацію та оформити автоматичний кредит. В списку представлені МФО, які отримали свідоцтво Національного банку України та працюють суворо в правовому полі, дотримуючись українського законодавства.
Автоматичний кредит
Автоматичний кредит на карту онлайн – це можливість отримати реальні гроші на свій рахунок протягом півгодини. Сучасні системи працюють без участі людини, завдяки чому процедура оформлення кредиту прискорилася і стала простішою. Перевагою такої схеми є те, що можна одночасно надіслати кілька заявок. За підсумками їхнього опрацювання робот запропонує перелік найвигідніших позик. І вже користувач вибирає, до кого звернутися.
Зміст:
- Поради щодо вибору кредитора
- Кому дадуть мікропозику
- Типові умови кредитування
- Причини відмови
- Алгоритм розрахунку платежів
- Як отримати гроші
- Що буде при простроченні
Поради щодо вибору кредитора
Банківський сектор орієнтований на роботу з великими сумами і довгострокове співробітництво. У банк ідуть, щоб оформити іпотеку, автокредит або отримати понад 100 000 гривень. Ставки за подібними програмами цілком прийнятні.
Але схвалення банку можуть отримати виключно благонадійні клієнти з ідеальною кредитною історією. У них має бути регулярний офіційний дохід, що дає змогу вчасно вносити платежі за кредитним договором і утримувати сім’ю.
Якщо у людини є будь-яке ліквідне майно (нерухомість, транспортні засоби), яке можна надати як забезпечення, або вона від самого початку бере цільову позику з передачею об’єкта, що купується, у заставу, їй запропонують вигіднішу ставку відсотка. Але в окремих банках відмовляють індивідуальним підприємцям і керівництву приватних компаній, навіть якщо вони готові надати серйозні гарантії.
Кредит автоматом надають мікрофінансові організації. У них можна отримати до 300 000 гривень на термін до 1 року. Вони обходяться без застави та поручительств, не турбують дзвінками ні клієнта, ні його оточення. Рівень і джерела доходу не мають значення.
В Україні діє понад 1 000 МФО. Щоб вибрати відповідну, варто звернути увагу на:
- встановлений ними ліміт кредитування;
- доступні терміни видачі позики;
- способи отримання та повернення коштів;
- додаткові умови кредитування – наявність комісій, санкцій за прострочення, можливість пролонгації. Такі нюанси прописують у кредитному договорі, який має бути викладений у відкритому доступі (в офісі або на порталі організації);
- сайт компанії – його оформлення та наповнення. Що інформативніший ресурс, то краще.
Щоб полегшити ваше завдання в пошуку найкращого кредитора, ми проаналізували умови кредитів з автоматичним рішенням і вибрали найцікавіші з них. Щоб звузити вибірку, можна скористатися спеціальними фільтрами.
Кому дадуть мікропозику
Вимоги мікрокредиторів до потенційних позичальників обмежені законодавством, тобто людина обов’язково повинна:
- досягти 18-річного віку;
- мати українське громадянство;
- мати чинний паспорт;
- бути зареєстрованою (на постійній або тимчасовій основі) за будь-якою адресою на території країни;
- надати актуальний номер мобільного телефону.
Під час заповнення заявки будуть потрібні дані посвідчення особи. Телефон необхідний, щоб упевнитися, що всі дії здійснює конкретний користувач. Так попереджають шахрайство. Залежно від способу видачі грошей слід вказати відповідні реквізити. Для їх перевірки можуть списати кілька гривень.
Стан кредитного рейтингу, сформованого в БКІ, під час ухвалення рішення про схвалення не враховується. Але він може впливати на розмір ставки відсотка і термін кредитування. Деякі компанії ведуть власні реєстри. Списки використовуються для того, щоб утримати постійних клієнтів, пропонуючи їм вигідніші умови.
Закон і кредит
Понад 10 років тому ринок мікрокредитування упорядкували на законодавчому рівні. Дія закону поширюється, зокрема, на організації, що працюють онлайн. За їхньою діяльністю пильно спостерігає Нацбанк. Завдяки цьому реєстр МФО регулярно оновлюється, а на ринку залишилися тільки ті, хто працює з урахуванням вимог законодавства.
Типові умови кредитування
Мікрокредитори видають гроші на таких умовах:
- ставка – 0-2% на добу;
- сума – 1000-30000 гривень;
- термін – 1-365 днів.
Деякі компанії новим клієнтам пропонують позику під 0%. Постійним позичальникам, які вже успішно розрахувалися хоча б за 1 договором, більшість кредиторів готові довірити більші суми на більш тривалі терміни. Ставка відсотка в таких випадках також знижується.
Причини відмови
Основним недоліком роботи автоматичних систем є те, що вони чітко дотримуються правил. Це означає, що насамперед відмови отримають ті, хто не відповідає встановленим вимогам:
- іноземці;
- ті, хто старше або молодший певного віку;
- з тимчасовою реєстрацією, якщо потрібна постійна;
- із простроченим паспортом.
Але є певні складнощі з помилками, допущеними під час заповнення анкети. Люди часто помиляються в номері паспорта, назві органу, який його надав, написанні місця народження. Усі відомості слід вказувати тільки в тому вигляді, в якому вони прописані в офіційних документах.
Бувають проблеми через збої (і масові, і локальні) в офіційних базах даних. Наприклад, якщо тільки нещодавно змінилася адреса реєстрації, цей факт міг ще не відобразитися в системі, але для робота це буде принципова помилка і привід для автоматичного відхилення заяви.
Алгоритм розрахунку платежів
Платіж за мікропозикою розраховується за формулою простих відсотків:
ПЛАТІЖ = СУМА + СУМА х ТЕРМІН х (ВІДСОТОК / 100%), де:
- СУМА – величина позики;
- ТЕРМІН – тривалість кредитування в днях;
- ПРОЦЕНТ – денна ставка відсотка. Якщо в договорі вказується річна ставка, її ділять на кількість днів у році: на 366 у високосний і на 365 у звичайний;
- ділення на 100% необхідне для того, щоб привести відсоток до вигляду десяткового дробу.
Нехай ми отримали 12 000 ₽ на 7 днів під 0,7% на добу. Тоді через тиждень треба буде повернути:
12 000 + 12 000 х 7 х (0,7% / 100%) = 12 588 грн
Як отримати гроші
Кредит автоматично видається тим способом, який вказав користувач. Останнім часом гроші найчастіше перераховують на рахунок дебетової банківської картки, але обов’язково, щоб її:
- випустив один із наших банків;
- рахунок був у гривнях.
Низка компаній погоджується на видачу коштів готівкою, якщо це передбачено.
Що буде при простроченні
Можливі санкції за порушення умов кредитування розписуються в кредитному договорі. Стандартно всі починають нараховувати пені. Крім цього можливі штрафи. Нарахування починаються в день, наступний за датою остаточного розрахунку. Інформацію про інцидент передають у БКІ, що призводить до зниження кредитного рейтингу, а це загрожує проблемами під час спроби згодом узяти банківський кредит, наприклад, іпотеку.
Одночасно кредитор повідомляє про проблему клієнту. Повідомлення надсилають у СМС або електронною поштою. Іноді менеджери телефонують особисто. Вони уточнюють, які перспективи погашення заборгованості в найближчому майбутньому.
Через деякий час кредитор ухвалює рішення про те, як йому зручніше отримати остаточний розрахунок: звернувшись до судового захисту або ж одразу продавши борг колекторському агентству. Перший варіант цілком імовірний, якщо боржник:
- має постійний дохід (зарплату, пенсію);
- володіє ліквідним майном, на яке можна звернути стягнення так, щоб виручена сума покрила борг і супутні витрати;
- проживає в тому регіоні, де є представник кредитора.
Другий спосіб більш поширений. Право на передачу права вимоги платежів третім особам фіксується в кожному кредитному договорі. У результаті такої угоди МФО втрачає частину того, що йому винні, але швидше і з гарантією відновлює свою ліквідність. Вивільнені кошти надходять в обіг і знову приносять прибуток.
Спілкування з колекторами, незважаючи на встановлені законом рамки, як і раніше, спричиняє масу незручностей. Фахівці цих організацій знають безліч способів, як домогтися виплат. Вони телефонують за всіма доступними їм телефонними номерами, організовують особисті зустрічі. Їхньої енергії вистачає на всіх боржників.
Пролонгація
Існує цілком легальний спосіб уникнути негативних наслідків порушення термінів оплати позики. Це пролонгація. Багато кредиторів надають таку можливість. Важливо подати відповідну заяву за 2-3 дні до настання розрахункової дати. Якщо її пропустити, виникне прострочення, і пролонгація вже буде неможлива.
Звернення надсилають по e-mail або через особистий кабінет. Рішення про схвалення прохання приймають індивідуально в кожному конкретному випадку. Можливо, буде потрібно пояснити причину форс-мажору і навіть надати документи (довідку про раптове звільнення з роботи, лікарняний лист).
Переваги такого рішення:
- збереження якості кредитної історії як у БКІ, так і у внутрішньому рейтингу організації;
- умови кредитування залишаються незмінними;
- економія на можливих штрафах;
- нема потреби спілкуватися з колекторами.
Терміни пролонгації варіюються в межах 10-30 днів. Їхня кількість також обмежена. Іноді за цю послугу беруть певну плату.