На сторінці ви можете обрати мікрофінансову організацію та оформити онлайн позику. В списку представлені МФО, які отримали свідоцтво Національного банку України та працюють суворо в правовому полі, дотримуючись українського законодавства.
Позика онлайн на картку
Кредити, в тому числі мікропозики, можуть бути цілком ефективним фінансовим інструментом, головне — правильно ним користуватися. Інша справа, що більшість українців, які звертаються до мікрофінансових компаній, мають дуже слабке уявлення про те, що таке фінансова грамотність. Звідси й багато проблем. Якщо ви плануєте найближчим часом оформити мікропозику, рекомендуємо прочитати інформацію, подану нижче, – впевнені, вона буде для вас корисною.
Зміст:
- Коли має сенс брати кредит
- Про переваги онлайн позик
- Що робити, якщо не встигаєте повернути кредит
- Що ми пропонуємо
Коли має сенс брати кредит
Ситуації у житті бувають різні. В ідеалі у людини має бути фінансова подушка безпеки, щоб у разі форс-мажорів не довелося бігати по знайомих, оформляти заявки на кредити у банках та МФО. Але життя в більшості випадків далеке від ідеальних умов — багато українців живуть від зарплати до зарплати, і коли виникає потреба у непередбачених фінансових витратах, постають у безвихідь.
Добре, якщо у вас є друзі, знайомі, рідні, які зможуть підтримати в складній ситуації. Але що робити, якщо таких людей немає? Звертатися до банківських чи мікрофінансових організацій. Банки стануть добрим виходом зі становища, якщо у вас бездоганна кредитна історія, ви можете підтвердити свій дохід довідками з місця роботи, і якщо у вас є час на те, щоб зібрати всі документи та дочекатися схвалення заявки. Але, як правило, фінансові форс-мажори відбуваються раптово і не терплять зволікань — у цьому випадку є сенс обрати МФО. Але з деякими застереженнями:
- Обирайте позичальника з гарною репутацією та відповідними умовами. Зверніть увагу, у МФО має бути свідоцтво НБУ – так ви виключите з кола пошуку кредиторів-шахраїв, компанії, які нав’язують клієнтам свідомо невигідні умови: приховані комісії, непотрібні страховки таке інше. На нашому сайті ви знайдете рейтинг найкращих українських МФО, зможете порівняти вимоги до позичальників, умови та вибрати той варіант, який вам підходить найбільше.
- Об’єктивно оцініть свою привабливість як позичальника. Якщо потрібна невелика сума, варто шукати мікрофінансову компанію, яка пропонує безвідсоткову позику онлайн для нових клієнтів — в умовах високої конкуренції таких компаній стає все більше: за допомогою подібних акцій вони намагаються залучити нових клієнтів. Якщо у вас є довідка про доходи або інші можливості підтвердити свою платоспроможність, відзначте це при оформленні заявки на позику, при розмові з представником кредитора — можливо, з такими вихідними даними вам запропонують вигідніші умови співробітництва: вищу суму або менший відсоток.
- Ніколи не беріть більше тієї суми, яка вам потрібна, і тієї, яку ви можете віддати. Тверезо оцінюйте свої сили – якщо розумієте, що не зможете вчасно повернути борг, шукайте інші варіанти. Інакше є ризик впасти в глибоку фінансову яму: за кожен день прострочення вам продовжуватимуть нараховуватись відсотки, плюс додаватимуться штрафні пені. На сайті будь-якої МФО ви знайдете онлайн-калькулятор: користуватися ним дуже легко – встановіть бігунок на тій сумі, яку ви хочете взяти в кредит, і на термін, на який вам потрібні гроші, калькулятор розрахує суму, яку вам потрібно буде віддати.
- Наперед уточніть, які умови пропонує кредитор. Чи готовий він перерахувати гроші на банківську картку чи потрібно йти в офіс особисто та забирати готівку. Якими способами можна повертати гроші — зверніть увагу, що деякі способи мають на увазі комісію або гроші можуть перераховуватися протягом кількох днів: це потрібно враховувати під час повернення, щоб не допустити прострочення. Також уточніть, чи пропонується опція пролонгації і на яких умовах — деякі компанії за кожен день продовження позики беруть плату.
Загалом, варто витратити трохи часу на те, щоб обрати хорошого позичальника, зате в майбутньому, коли ви оформите мікропозику, зможете почуватися максимально впевнено та комфортно.
Про переваги онлайн позик
Мікрокредити – сфера кредитування, яка в останні роки в Україні стрімко розвивається. Позначилося на популярності мікрокредитів державне регулювання, зокрема, обмеження відсоткової ставки, ліміт за нарахуваннями під час прострочення. Також люди стали більш відповідально ставитися до зобов’язань, відповідно, зіткнень інтересів із кредиторами поменшало. На цьому тлі є сенс ще раз акцентувати увагу на перевагах:
- Лояльні вимоги до позичальників. Щоб отримати кредит у звичайному банку, вам потрібно зібрати величезну гору документів — підтвердити свою фінансову спроможність, запропонувати заставу або поруку (а краще і те, й інше), і потім чекати ще деякий час схвалення заявки. У МФО вам видадуть кредит тільки за паспортом та будь-яким другим документом — це можуть бути права водія. Ви можете ніде офіційно не працювати, може бути зіпсована кредитна історія. Відсоток схвалення заявок на позики МФО коливається біля позначки 96%, тому шанси на схвалення максимально високі.
- Полегшений алгоритм оформлення та схвалення заявки та моментальний переказ грошей на карту. Коли гроші знадобилися терміново, МФО — найкращий вихід зі становища. Якщо ви оформляєте мікропозику вперше, вам доведеться витратити 20-30 хвилин на заповнення анкети. Своїм постійним клієнтам мікрофінансові компанії перераховують кошти на картку миттєво — ви подаєте заявку, і вже за хвилину гроші на вашій банківській карті (за умови, що вона підтримує миттєві перекази).
- Зручність. Щоб оформити позику, вам за фактом потрібен лише смартфон, два документи для підтвердження особи та іменна банківська картка, на яку кредитор вам перерахує гроші. Ви можете оформити позику, сидячи в автомобільному заторі або прямо в ТЦ, якщо побачили вигідний розпродаж. Ви можете подати заявку на позику глибокого вечора, вночі або рано вранці — якщо це не перше звернення і співробітникам не потрібно перевіряти анкету, гроші ви отримаєте протягом хвилини.
Загалом мікрокредитування — це такий самий фінансовий інструмент, як і страхування, інвестиції тощо. Якщо використовувати його правильно, тверезо оцінювати свої сили, фінансові можливості, ніяких неприємностей мікрокредит вам не принесе, лише користь.
Про суми, строки та процентні ставки: на яких умовах сьогодні можна взяти позику
Один із важливих факторів, який варто оцінювати при виборі кредитора, — ті умови, які МФО пропонує. Загалом різниця між умовами незначна, але відмінності все ж таки бувають:
- вимоги до позичальників зазвичай стандартні. Вік від 18 до 60 років. Деякі МФО охоче кредитують пенсіонерів до 75-80 років. Позичальник має бути громадянином України. Прописаний позичальник може бути в будь-якому українському місті більшість МФО працює онлайн і місто великого значення не має. Також позичальник має надати два документи, що підтверджують його особу. Інформація про роботу, дохід, рухоме та нерухоме майно записується зі слів і ретельно не перевіряється, але обманювати не варто: якщо менеджери все-таки перевірять дані та виявлять обман, у позиці вам відмовлять;
- суми та терміни кредитування можуть відрізнятися. Зазвичай перші позики видаються на невеликі суми та короткі терміни: 1-5 тисяч гривень на тиждень-два. Наступного разу ви вже зможете розраховувати на велику суму за умови, що попередній кредит ви погасили вчасно та в повному обсязі;
- стандартна відсоткова ставка – 1% на день. Тобто, якщо ви берете 10 000 гривень на два тижні, повернути необхідно 11 400 гривень: переплата становитиме 100 гривень на день, і за 14 днів «набіжить» якраз 1400 гривень відсотків. Бувають винятки. Багато компаній, бажаючи розширити клієнтську базу, залучають нових позичальників першим безвідсотковим кредитом — тобто ви віддасте ту суму, яку взяли. Але якщо кредит ви примудритеся прострочити, будьте готові до того, що на взяту вами суму кредитор нарахує відсотки за весь час користування грошима – ця умова прописується у договорі. Іноді компанії знижують відсотки, навпаки, постійним клієнтам — так, першу позику ви берете під 1% на день, другу вже під 0,9%, п’яту — під 0,8%. Вся інформація про процентні ставки та інші умови завжди прописана на сайті кредитора: не лінуйтеся вивчати сайти, так ви зможете вибрати найбільш вигідні для вас умови, уникнути розчарування.
І дуже рекомендуємо скористатися онлайн-калькулятором перед тим, як оформити позику. Система швидко розрахує суму, яку ви повинні віддати кредитору у визначений термін. Тверезо оцініть свої можливості — подавайте заявку на кредит лише у тому випадку, якщо чітко розумієте, що зможете без проблем повернути гроші у визначений час.
Що робити, якщо не встигаєте повернути кредит
Вище ми вже неодноразово згадували про те, що брати позику на карту має сенс лише тоді, коли ви точно впевнені, що зможете віддати гроші з відсотками у строк та в повному обсязі. Але життєві ситуації бувають різними: роботодавець може затримати заробітну плату, замовник за фріланс-проектом зникнути на деякий час, гроші можуть зависнути під час переведення — варіантів безліч. Що робити у кожному з цих випадків?
Не потрібно панікувати та ховатися від представників кредитора. На щастя, часи беззаконня колекторів залишились у далекому минулому, і сьогодні всі проблеми вирішуються цивілізовано та спокійно. Пам’ятайте, кредитор максимально зацікавлений не тільки в тому, щоб ви повернули гроші вчасно, а й у тому, щоб у майбутньому ви ще не раз оформляли у нього мікрокредити. Тому, при мінімальних простроченнях та вашій адекватній поведінці вам завжди підуть назустріч.
Один із найкомфортніших алгоритмів дії у разі прострочення — скористатися послугою пролонгації. Таку опцію пропонують практично всі МФО, але в деяких компаній пролонгація платна, це потрібно враховувати. Продовжіть позику на кілька днів і у вас з’явиться час, щоб знайти гроші на закриття кредиту. Але занадто захоплюватися цією опцією не варто, тому що при пролонгації ви оплачуєте лише відсотки, тіло нікуди не зникає, і кредитор продовжує нараховувати відсотки. Так, ваша кредитна історія не псується, ви не нервуєте і не переживаєте, але варто сприймати пролонгацію лише як екстрену допомогу у форс-мажорних ситуаціях.
Що ми пропонуємо
Кількість мікрофінансових організацій на українському ринку велика — вибрати є з чого. Інша річ, наскільки комфортно робити вибір. Можна шукати МФО в інтернеті, по рекламі, запитуючи у друзів та знайомих, вивчати сайти, порівнювати умови, запитувати про акції та додаткові функції у менеджерів МФО — тільки уявіть, скільки часу ви витратите на пошук кредитора з відповідними умовами. Ігнорувати необхідність вивчення та порівняння умов не можна – інакше є високий ризик нарватися на шахраїв, вибрати позичальника з максимально невигідними умовами. Але завжди є можливість перекласти цей етап на іншого, наприклад, на нас.
Ми зробили всю основну аналітичну роботу за вас: знайшли та відібрали найнадійніші МФО на ринку та включили їх до свого рейтингу. У картці ми відобразили основні умови — про вимоги до позичальників, відсоткову ставку, мінімальну та максимальну суму позики, термін кредитування, про акції. Зацікавила якась компанія? Сміливо переходьте на офіційний сайт, докладніше вивчайте умови, читайте FAQ, використовуйте онлайн-калькулятор, оформлюйте позику.